My Favorite Movies


  jellybabe17's Rating My Rating
1
Stand by Me 1986,  R)
Stand by Me
This is my favourite film.
2
Haggard 2002,  R)
Haggard
i havent seen it yet but i want to
3
Jackass: Number Two 2006,  R)
Jackass: Number Two
really funny
4
The Grudge 2004,  PG-13)
The Grudge
quite a good film but i prefer the japanese version
5
The Grudge 2 2006,  PG-13)
The Grudge 2
not as good as the first one but i still like it
6
The Ring 2002,  PG-13)
The Ring
quite a good film but as i said in the grudge review i prefer the japanese version
7
Audition (Ôdishon) 1999,  R)
Audition (Ôdishon)
great film still havent seen the ending though lol
8
Divorcing Jack 1998,  Unrated)
9
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
10
A Nightmare on Elm Street 2010,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments