My Favorite Movies


  jeffsvenegas's Rating My Rating
1
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
2
The Chronicles of Riddick 2004,  PG-13)
3
Stick It 2006,  PG)
4
Blade: Trinity 2004,  R)
5
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
6
Blade II 2002,  R)
7
Pitch Black 2000,  R)
8
The Chumscrubber 2005,  R)
The Chumscrubber
An interesting look at life in the Suburbs. Somewhat weird, but thats the basis of its appeal.
9
Blade 1998,  R)
10
Bring It On 2000,  PG-13)
Bring It On
Can't beat a classic Dunst movie.
11
The Craft 1996,  R)
12
Final Fantasy - The Spirits Within 2001,  PG-13)
13
Bring It On Again 2004,  PG-13)
14
Akira 1988,  R)
Akira
Slightly psychotic but a great thriller that can still surprise you.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments