My Favorite Movies
godfather
| jeffckelly's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 2 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 3 |
Hannah and Her Sisters 1986, PG-13) |
|
| 4 |
Blade Runner 1982, R) |
|
| 5 |
The Long Good Friday 1982, R) |
|
| 6 |
The Goodbye Girl 1977, PG) |
|
| 7 |
M*A*S*H (MASH) 1970, PG) |
|
| 8 |
Manhattan 1979, R) |
|
| 9 |
Night of the Living Dead 1968, R) |
|
| 10 |
Dawn of the Dead 1978, R) |
|
| 11 |
Planet of the Apes 1968, G) |
|
| 12 |
The Matrix 1999, R) |












