My Favorite Movies


  jeffadkins's Rating My Rating
1
Magnolia 1999,  R)
2
Barry Lyndon 1975,  PG)
3
The Red Shoes 1948,  R)
4
Solyaris (Solaris) 1976,  PG)
5
Requiem for a Dream 2000,  R)
6
M*A*S*H (MASH) 1970,  PG)
7
Midnight Cowboy 1969,  R)
8
Persona 1966,  Unrated)
9
Blade Runner 1982,  R)
10
The Decalogue 1988,  Unrated)
11
Days of Heaven 1978,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments