My Favorite Movies
| jedyte's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Rocky 1976, PG) |
|
| 2 |
Falling Down 1993, R) |
|
| 3 |
Scarface 1983, R) |
|
| 4 |
My Neighbor Totoro 1988, G) |
|
| 5 |
Lost In Translation 2003, R) |
|
| 6 |
Vanilla Sky 2001, R) |
|
| 7 |
The Shining 1980, R) |
|
| 8 |
The Hours 2002, PG-13) |
|
| 9 |
Romeo and Juliet 1968, PG) |
|
| 10 |
Green Street Hooligans 2005, R) |
|
| 11 |
Lolita 1997, R) |
|
| 12 |
March of the Penguins 2005, G) |
|
| 13 |
8 Mile 2002, R) |
|
| 14 |
Jurassic Park 1993, PG-13) |
|
| 15 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 16 |
Doctor Zhivago 1965, PG-13) |
















