My Favorite Movies
| jediknight007's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Highlander 1986, R) |
|
| 2 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 3 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 4 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 5 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999, PG) |
|
| 6 |
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002, PG) |
|
| 7 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 8 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 9 |
Hannibal Rising 2007, R) |
|
| 10 |
Hannibal 2001, R) |
|
| 11 |
Red Dragon 2002, R) |
|
| 12 |
The Number 23 2007, R) |
|
| 13 |
Independence Day 1996, PG-13) |
|
| 14 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 15 |
Premonition 2007, PG-13) |
|
| 16 |
Underworld: Evolution 2006, R) |
















