My Favorite Movies
| jeddahman777's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 2 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 3 |
Brigadoon 1954, G) |
|
| 4 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 5 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 6 |
Heat 1995, R) |
|
| 7 |
Body Heat 1981, R) |
|
| 8 |
Notting Hill 1999, PG-13) |
|
| 9 |
Ghost 1990, PG-13) |
|
| 10 |
The Last Samurai 2003, R) |
|
| 11 |
Mystic Pizza 1988, R) |
|
| 12 |
Lawrence of Arabia 1962, PG) |












