Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  jecelma's Rating My Rating
1
A Walk to Remember 2002,  PG)
2
Juno 2007,  PG-13)
3
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
4
Raise Your Voice 2004,  PG)
5
A Cinderella Story 2004,  PG)
6
Enchanted 2007,  PG)
7
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
8
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
9
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
10
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
11
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
12
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
13
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)
14
Twilight 2008,  PG-13)
15
The Lake House 2006,  PG)
16
Serendipity 2001,  PG-13)
17
Bridge to Terabithia 2007,  PG)
18
I Am Sam 2001,  PG-13)
19
Pay It Forward 2000,  PG-13)
20
Over Her Dead Body 2008,  PG-13)
21
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
22
Magnifico 2003,  Unrated)
23
A Very Special Love 2008,  Unrated)
24
The Heartbreak Kid 2007,  R)
25
27 Dresses 2008,  PG-13)
26
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
27
High School Musical 2006,  G)
28
High School Musical 2 2007,  G)
29
High School Musical 3: Senior Year 2008,  G)
30
Definitely, Maybe 2008,  PG-13)
31
I Am Legend 2007,  PG-13)
32
Made of Honor 2008,  PG-13)
33
Hancock 2008,  PG-13)
34
Untraceable 2008,  R)
35
Mean Girls 2004,  PG-13)
36
The Patriot 2000,  R)
37
Nacho Libre 2006,  PG)
38
Braveheart 1995,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments