Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  jeannycutie's Rating My Rating
1
A Walk to Remember 2002,  PG)
2
Bridget Jones's Diary 2001,  R)
3
The Princess Diaries 2001,  G)
4
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
5
Ice Princess 2005,  G)
6
Stick It 2006,  PG)
7
The Exorcism of Emily Rose 2005,  PG-13)
8
Saw III 2006,  R)
9
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
10
Blood Dolls 1999,  R)
11
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
12
Final Destination 2 2003,  R)
13
Final Destination 2000,  R)
14
Final Destination 3 2006,  R)
15
Transporter 2 2005,  PG-13)
16
The Transporter 2002,  PG-13)
17
Scary Movie 2000,  R)
18
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
19
Scary Movie 2 2001,  R)
20
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
21
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
22
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
24
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
25
Discovering the Real World of Harry Potter 2001,  Unrated)
26
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
27
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
28
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)
29
Akeelah and the Bee 2006,  PG)
30
High School Musical 2006,  G)
31
High School Musical 2 2007,  G)
32
High School Musical 3: Senior Year 2008,  G)
33
High School Confidential! 1958,  Unrated)
34
Accepted 2006,  PG-13)
35
Gossip 2000,  R)
36
Get Mean 1976,  PG)
37
Confessions of a Teenage Drama Queen 2004,  PG)
38
Mean Girls 2004,  PG-13)
39
Hating Alison Ashley 2005,  PG)
40
The Perfect Man 2005,  PG)
41
She's the Man 2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments