My Favorite Movies
| JDizzle07's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 2 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 3 |
Armageddon 1998, PG-13) |
|
| 4 |
300 2007, R) |
|
| 5 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 6 |
Walk the Line 2005, PG-13) |
|
| 7 |
Serendipity 2001, PG-13) |
|
| 8 |
Blood Diamond 2006, R) |
|
| 9 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 10 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 11 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 12 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 13 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 14 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 15 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 16 |
Ladder 49 2004, PG-13) |
|
| 17 |
King Kong 2005, PG-13) |
|
| 18 |
Hot Fuzz 2006, R) |
|
| 19 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 20 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 21 |
Aladdin 1992, G) |
|
| 22 |
Blades of Glory 2007, PG-13) |






















