My Favorite Movies
The movies that everyone else really should like
| jdibnu's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 2 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 3 |
Snatch 2001, R) |
|
| 4 |
Crash 2005, R) |
|
| 5 |
Clerks 1994, R) |
|
| 6 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 7 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 8 |
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004, PG-13) |
|
| 9 |
Dr. Strangelove Or How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb 1964, PG) |
|
| 10 |
Chasing Amy 1997, R) |
|
| 11 |
Monty Python and the Holy Grail 1974, PG) |
|
| 12 |
Monty Python's The Meaning of Life 1983, R) |












