My Favorite Movies


  jdboone369's Rating My Rating
1
The Godfather 1972,  R)
2
The Godfather, Part II 1974,  R)
3
The Color Purple 1985,  PG-13)
4
Crash 2005,  R)
5
Crash 1996,  NC-17)
6
Casablanca 1942,  PG)
7
The African Queen 1952,  Unrated)
8
Viva Zapata! 1952,  Unrated)
9
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
10
Close Encounters of the Third Kind 1977,  PG)
11
Inside Deep Throat 2004,  NC-17)
12
Emmanuelle 2000: Emmanuelle's Intimate Encounters 2002,  R)
13
Fatal Attraction 1987,  R)
14
The Matrix 1999,  R)
15
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
16
Movies of Color - Black Southern Cinema 2002,  Unrated)
17
Charlie Chan and The Curse of the Dragon Queen 1980,  R)
Charlie Chan and The Curse of the Dragon Queen
I Loved The Charlie Chan Series

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments