My Favorite Movies
| jdawg51's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 2 |
Gridiron Gang 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Good Burger 1997, PG) |
|
| 4 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 5 |
The Patriot 2000, R) |
|
| 6 |
Behind Enemy Lines 2001, PG-13) |
|
| 7 |
The Rock 1996, R) |
|
| 8 |
WWE - Eve of Destruction 2002, Unrated) |
|
| 9 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 10 |
WWE: The Rise & Fall of ECW , Unrated) |
|
| 11 |
Monsters, Inc. 2001, G) |
|
| 12 |
Scooby-Doo 2 - Monsters Unleashed 2004, PG) |
|
| 13 |
King Kong vs. Godzilla 1962, PG) |
|
| 14 |
King Kong 1976, PG) |
|
| 15 |
Ace Ventura: Pet Detective 1994, PG-13) |
|
| 16 |
Ace Ventura - When Nature Calls 1995, PG-13) |
|
| 17 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 18 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 19 |
Tommy Boy 1995, PG-13) |
|
| 20 |
Stuck in the Suburbs 2004, Unrated) |
|
| 21 |
Stuck On You 2003, PG-13) |
|
| 22 |
The Mask 1994, PG-13) |
|
| 23 |
Glory Road 2006, PG) |
|
| 24 |
Friday Night Lights 2004, PG-13) |
|
| 25 |
WWE Armageddon (2006) 2006, Unrated) |
|
| 26 |
The Scorpion King 2002, PG-13) |
|
| 27 |
Rush Hour 1998, PG-13) |
|
| 28 |
Rush Hour 2 2001, PG-13) |
|
| 29 |
Rush Hour 3 2007, PG-13) |





























