My Favorite Movies
| JD5DAD's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Spider-Man 3 2007, PG-13)
This is the worst Spiderman movie I will tell you why ok first off all through the movie its nothing but Peter whinning to aunt May there was 3 10 minute talks that they had so that wasted 30 minutes of the movie 2.if you are a big Spiderman comic fan like I am you would know that Venom which is my favorite comic book villian is about 6ft 4in and about 250lbs but nooooo Sam had to go out and find the smallest guy to play him what was Kenny Baker busy I mean Jeez so if you want to go see a whiney ass cry baby movie then be my guest |
|
| 2 |
The Da Vinci Code 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Cast Away 2000, PG-13) |
|
| 4 |
First Blood (Rambo: First Blood) 1982, R) |
|
| 5 |
Rambo III 1988, R) |
|
| 6 |
Rambo: First Blood Part II 1985, R) |
|
| 7 |
Rocky 1976, PG) |
|
| 8 |
Rocky Balboa 2006, PG) |
|
| 9 |
Rocky II 1979, PG) |
|
| 10 |
Rocky III 1982, PG) |
|
| 11 |
Rocky V 1990, PG-13) |
|
| 12 |
Rocky IV 1985, PG) |
|
| 13 |
Star Trek: The Motion Picture 1979, G) |
|
| 14 |
Star Trek - First Contact 1996, PG-13) |
|
| 15 |
Star Trek - Insurrection 1998, PG) |
|
| 16 |
Star Trek - Nemesis 2002, PG-13) |
|
| 17 |
Star Trek V - The Final Frontier 1989, PG) |
|
| 18 |
Star Trek Generations 1994, PG) |
|
| 19 |
Star Trek VI - The Undiscovered Country 1991, PG) |
|
| 20 |
Star Trek II - The Wrath of Khan 1982, PG) |
|
| 21 |
Star Trek IV - The Voyage Home 1986, PG) |
|
| 22 |
Star Trek III - The Search for Spock 1984, PG) |
|
| 23 |
Iron Man 2008, PG-13) |
|
| 24 |
Rambo (Rambo IV) 2008, R) |
|
| 25 |
The Host (Gwoemul) 2006, R) |
|
| 26 |
The Mist 2007, R) |
|
| 27 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 28 |
Law Abiding Citizen 2009, R) |



























