Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  jcfan54's Rating My Rating
1
Forrest Gump 1994,  PG-13)
2
300 2007,  R)
300
BEST MOVIE I HAVE EVER SEEN!!! NEVER WANNA STOP WATCHING IT. LMAO!
3
Transformers 2007,  PG-13)
4
The Man in the Moon 1991,  PG-13)
The Man in the Moon
it's soooooo good!! i ca watch this movie over and over agsin.
5
Interview with the Vampire 1994,  R)
Interview with the Vampire
one of my favorites ever!!
6
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
7
Good Will Hunting 1997,  R)
Good Will Hunting
it's sooooooo good. i love this movie. one of matt damon's best
8
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
Dirty Dancing
BEST MOVIE EVER!! besides some others
9
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
10
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
11
Grease 2 1982,  PG)
Grease 2
soo much better than the first one!
12
8 Mile 2002,  R)
13
The Boondock Saints 2000,  R)
14
Dawn of the Dead 2004,  R)
15
28 Days Later 2002,  R)
16
Walking Tall 2004,  PG-13)
Walking Tall
action packed!! love it!
17
Click 2006,  PG-13)
Click
IT'S SOO GOOD THE END MADE ME CRY *sniffles*
18
Scary Movie 2000,  R)
19
Scary Movie 2 2001,  R)
20
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
21
Chicago 2002,  PG-13)
Chicago
i'm not into musicals, but this one is cool!
22
A.I. Artificial Intelligence 2001,  PG-13)
23
The Simpsons Movie 2007,  PG-13)
24
Austin Powers: International Man of Mystery 1997,  PG-13)
25
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999,  PG-13)
26
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
27
Interstate 60 2002,  R)
28
Child's Play 1988,  R)
29
Child's Play 2 1990,  R)
30
Child's Play 3 1991,  R)
31
Bride of Chucky 1998,  R)
Bride of Chucky
i've seen ALL of the chucky movies...=D
32
Seed Of Chucky 2004,  R)
Seed Of Chucky
wow, it's good!
33
Bram Stoker's Dracula 1992,  R)
34
Spawn 1997,  PG-13)
35
Hackers 1995,  PG-13)
Hackers
really good
36
Jackass: Number Two 2006,  R)
Jackass: Number Two
funny ass hell
37
The Ice Cream Man 1995,  R)
The Ice Cream Man
freaky!
38
Psycho 1998,  R)
39
An American Haunting 2006,  PG-13)
An American Haunting
couldn't been scarier...
40
The Exorcist 1973,  R)
41
The Green Mile 1999,  R)
42
Rosemary's Baby 1968,  R)
43
Carrie 1976,  R)
Carrie
scary! AHHHHHHHHHHHH! lol, but Psycho is better
44
The Mask 1994,  PG-13)
45
The Number 23 2007,  R)
46
Die Hard 3: With a Vengeance 1995,  R)
47
Shaun of the Dead 2004,  R)
48
Land of the Dead 2005,  R)
49
Doom 2005,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments