My Favorite Movies
| jcarroll's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Practical Magic 1998, PG-13) |
|
| 2 |
Freedom Writers 2007, PG-13) |
|
| 3 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 4 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 5 |
Underworld 2003, R) |
|
| 6 |
August Rush 2007, PG) |
|
| 7 |
Chocolat 2000, PG-13) |
|
| 8 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 9 |
Now and Then 1995, PG-13) |
|
| 10 |
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004, PG-13) |
|
| 11 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 12 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 13 |
Overboard 1987, PG) |
|
| 14 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 15 |
Coyote Ugly 2000, PG-13) |
|
| 16 |
Superbad 2007, R) |
|
| 17 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 18 |
Sweet Home Alabama 2002, PG-13) |
|
| 19 |
The Other Boleyn Girl 2008, PG-13) |



















