My Favorite Movies
| jboresi's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 2 |
Iron Man 2008, PG-13) |
|
| 3 |
Casino Royale 2006, PG-13) |
|
| 4 |
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981, PG) |
|
| 5 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 6 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 7 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |
|
| 8 |
The Mummy 1999, PG-13) |
|
| 9 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 10 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 11 |
The Mask 1994, PG-13) |
|
| 12 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 13 |
X-Men Origins - Wolverine 2009, PG-13) |
|
| 14 |
Kingdom of Heaven 2005, R) |
|
| 15 |
Iron Man 2 2010, PG-13) |
|
| 16 |
Dumb and Dumber 1997, PG-13) |
|
| 17 |
The A-Team 2010, PG-13) |
|
| 18 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 19 |
Tropic Thunder 2008, R) |
|
| 20 |
Phantom of the Opera 1943, Unrated) |




















