My Favorite Movies


  JBAugust7th's Rating My Rating
1
Hoot 2006,  PG)
Hoot
I LOVE ANIMALS!!...and CODY LINLEY!!
2
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
I LOVE THIS MOVIE!!
3
Cry Wolf 2005,  PG-13)
Cry Wolf
Jared Padalecki is freaking hott!!
4
Raise Your Voice 2004,  PG)
Raise Your Voice
This is definetly one of Hilary's best movies!!
5
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
SO SAD BUT VERY GOOD!!
6
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
Cheaper by the Dozen
Madd funny. Makes me feel like a kid again...not to mention that Cody is in it!!
7
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
Cheaper by the Dozen 2
Funnier than the first
8
Barbara Taylor Bradford's A Secret Affair 1999,  Unrated)
Barbara Taylor Bradford's A Secret Affair
So good!! It's romantic and sad at the same time
9
From Justin To Kelly 2003,  PG)
From Justin To Kelly
Kelly and Justin are both great singers!!
10
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
I love this movie!! I've seen it like 200 times!!
11
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
John Tucker Must Die
This movie is histerical!! I couldn't stop laughing!!
12
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
Great movie!! Channing Tatum is hot as hell!!
13
Uptown Girls 2003,  PG-13)
Uptown Girls
This movie made me cry!! It was really good though.
14
Camp Rock 2008,  G)
Camp Rock
Hello...it's the Jonas Brothers!! They are the MOST AMAZING TALENTED GORGEOUS guys ever! My all time favorite band since like 2005. I can't wait!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments