My Favorite Movies
| jbardsleyjr's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Dr. Strangelove Or How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb 1964, PG) |
|
| 2 |
Léon (The Professional) 1994, R) |
|
| 3 |
Spaceballs 1987, PG) |
|
| 4 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 5 |
Dogma 1999, R) |
|
| 6 |
Enemy Mine 1985, PG-13) |
|
| 7 |
Chasing Amy 1997, R) |
|
| 8 |
Cruel Intentions 1999, R) |
|
| 9 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 10 |
Darkman 1990, R) |
|
| 11 |
Army of Darkness 1993, R) |











