My Favorite Movies


  jaze83's Rating My Rating
1
Fear and Loathing in Las Vegas 1998,  R)
Fear and Loathing in Las Vegas
Drugs, booze, More drugs etc. Really
good movie, it has become classic for
some odd reason...
2
Die Hard 1988,  R)
Die Hard
Die die die die RrRRrrrggghhh... :)
3
Where the Buffalo Roam 1980,  R)
Where the Buffalo Roam
Like Fear and loathing but less well knowed,
not as good but worth of 5 stars.
4
Highlander 1986,  R)
Highlander
I think this 1 is real classic, and theres great music in it 2...
5
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
6
Jackass - The Movie 2002,  R)
Jackass - The Movie
Dont know why i like stuff like this but...
I just like it...
7
Hot Shots! 1991,  PG-13)
Hot Shots!
No brains....
8
Pulp Fiction 1994,  R)
9
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990,  R)
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder)
Die die again rrrgggghhh... Liked more die hard.1
10
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
Indiana Jones and the Last Crusade
Most boring 1 from indy movies..

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments