Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. jayvillarino
  2. gelah

Give list a short description

  jayvillarino's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
2
The Incredibles 2004,  PG)
3
A Walk to Remember 2002,  PG)
4
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
5
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
6
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
7
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
8
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
9
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
10
Wanted 2008,  R)
11
Mamma Mia! 2008,  PG-13)
12
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
13
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
14
Nae yeojachingureul sogae habnida (Windstruck) 2004,  Unrated)
15
Yeopgijeogin geunyeo (My Sassy Girl) 2001,  Unrated)
16
Eorin shinbu (My Little Bride) 2004,  Unrated)
17
The Italian Job 2003,  PG-13)
18
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
19
Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch 2005,  PG)
20
Lilo & Stitch 2003,  G)
21
If Only 2004,  PG-13)
22
P.S. I Love You 2007,  PG-13)
23
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
24
The Princess Diaries 2001,  G)
25
The King and the Clown 2005,  Unrated)
26
I'm a Cyborg, But That's OK (Saibogujiman kwenchana) 2008,  Unrated)
27
Peullai, Daedi (Fly, Daddy, Fly) 2006,  Unrated)
28
Dragon Squad (Maang lung) 2005,  Unrated)
Dragon Squad (Maang lung)
movie ni vanness.... police c vanness it will be his first mission... thier mission is to arrest the drug lord in hong kong but then ung drug lord my enemy rin pla... ung group nila vanness nagfailed nong unang mission... then they failed to report so hindi na cla sinuportahan ng police something... so they are on thier own... tpos they planned... then they succeeded... then sa group nla may isang girl.. ung girl naguundercover.... den ung isang member ng group nainlove sa girl but then its tragic kc th girl died
29
Kung Fu Panda 2008,  PG)
30
Jeni, Juno 2005,  Unrated)
31
The Game Plan 2007,  PG)
32
Daenseo-ui sunjeong (Innocent Steps) 2005,  Unrated)
33
Step Up 2006,  PG-13)
34
Step Up 2 the Streets 2008,  PG-13)
35
B-hyeong namja chingu (My Boyfriend Is Type-B) 2005,  Unrated)
B-hyeong namja chingu (My Boyfriend Is Type-B)
SObrang cute ng story na toh... kc ung story nito malalaman nla ung personality m and ur attitude when it comes to love through ur blood type... den ung girl is type A they said na ung type A daw sobrang stick to one.. sobrang loyal... that girl fell inlove with a blood type B they said that guys that are blood type B are selfish, self-centered, playboy, piggyhead.... so they are completely different... But then because of the effort of the girl the guy fell inlove with the girl.... pero ung guy my financial problem and he needs to pay it ung friend ng guy mayaman and may gus2 sa girl na gus2 nya so they made a deal na tutulungan cya but then he will stop seeing his girlfriend... the guy agreed... then nalaman ng girl so the girl got mad and wants to break up with the guy... then the guy realized that he really loves the girl na he can't live without the girl so he persuade his ex girlfriend
36
Unstoppable Marriage 2007,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments