My Favorite Movies
My list of favourite films, doi!
| jaymacnewie's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Rear Window 1954, PG) |
|
| 2 |
Dirty Harry 1971, R) |
|
| 3 |
The Passion of the Christ 2004, R) |
|
| 4 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 5 |
Batman Forever 1995, PG-13) |
|
| 6 |
Blade Runner 1982, R) |
|
| 7 |
Hot Fuzz 2006, R) |
|
| 8 |
Indiana Jones and the Last Crusade 1989, PG-13) |
|
| 9 |
Ace Ventura - When Nature Calls 1995, PG-13) |
|
| 10 |
The Phantom of the Opera 2005, PG-13) |
|
| 11 |
Shaun of the Dead 2004, R) |
|
| 12 |
Ace Ventura: Pet Detective 1994, PG-13) |
|
| 13 |
Keeping Mum 2005, R) |
|
| 14 |
The Hours 2002, PG-13) |
|
| 15 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 16 |
A Night at the Opera 1935, Unrated) |
|
| 17 |
Mr. Bean's Holiday 2007, G) |
|
| 18 |
North by Northwest 1959, Unrated) |
|
| 19 |
Batman 1989, PG-13) |
|
| 20 |
Wayne's World 1992, PG-13) |
|
| 21 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 22 |
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian 2008, PG) |
|
| 23 |
Batman & Mr. Freeze - SubZero 1998, Unrated) |
|
| 24 |
Babel 2006, R) |
|
| 25 |
Fantastic Four 2005, PG-13) |
|
| 26 |
Wayne's World 2 1993, PG-13) |


























