My Favorite Movies


  jaydejohn23's Rating My Rating
1
Tsotsi (Thug) 2005,  R)
2
Cool Runnings 1993,  PG)
Cool Runnings
i love this movie!
3
Beauty Shop 2005,  PG-13)
Beauty Shop
its wicked
4
Rabbit-Proof Fence 2002,  PG)
Rabbit-Proof Fence
it is very sad but i loved it.
5
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
6
Catch a Fire 2006,  PG-13)
7
Honey 2003,  PG-13)
8
Waist Deep 2006,  R)
Waist Deep
i love Tyrese Gibson
9
The New World 2005,  PG-13)
10
Get Rich or Die Tryin' 2005,  R)
Get Rich or Die Tryin'
it's awsome if you havent seen it then you should.
11
8 Mile 2002,  R)
8 Mile
it's an awsome movie!
12
300 2007,  R)
13
Step Up 2006,  PG-13)
14
Little Man 2006,  PG-13)
15
Sahara 2005,  PG-13)
Sahara
its wicked!!!
16
Forrest Gump 1994,  PG-13)
17
The Nutty Professor 1996,  PG-13)
The Nutty Professor
i love Eddie Murphy
18
American Pie 1999,  R)
American Pie
it's so funny
19
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
i love the cars in this movie!!
20
50 Cent - Refuse to Die 2002,  Unrated)
50 Cent - Refuse to Die
i love 50 cent and all his movies
21
Dreamgirls 2006,  PG-13)
Dreamgirls
i loved it and the singing was soooo cool
22
Sorority Boys 2002,  R)
Sorority Boys
it's heaps funny
23
The Butterfly Effect 2004,  R)
The Butterfly Effect
it's a freaky movie but i loved it!!
24
Underworld: Evolution 2006,  R)
25
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
the cars are awsome!!
26
Scary Movie 2000,  R)
Scary Movie
very funny!!
27
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
28
Finding Nemo 2003,  G)
29
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
i liked it!!
30
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
Austin Powers in Goldmember
it's heaps funny
31
Braveheart 1995,  R)
Braveheart
i loved this movie but at times it's sad
32
Happy Gilmore 1996,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments