Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  jaydeewaydee's Rating My Rating
1
A Walk to Remember 2002,  PG)
2
Without A Paddle 2004,  PG-13)
3
Failure to Launch 2006,  PG-13)
4
You Got Served 2004,  PG-13)
5
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
6
Coach Carter 2005,  PG-13)
7
Ladder 49 2004,  PG-13)
8
Fried Green Tomatoes 1991,  PG-13)
9
Now and Then 1995,  PG-13)
10
Beaches 1988,  PG-13)
11
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
12
Stand by Me 1986,  R)
13
40 Days and 40 Nights 2002,  R)
14
Superstar 1999,  PG-13)
15
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
16
Hitch 2005,  PG-13)
17
Grease 1978,  PG)
18
In the Mix 2005,  PG-13)
19
Labyrinth 1986,  PG)
20
Beetlejuice 1988,  PG)
21
Son in Law 1993,  PG-13)
22
Sugar & Spice 2001,  PG-13)
23
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
The Devil Wears Prada
It could have been better. I kind of dragged on at soe parts. But besides that I think it was really good!
24
Million Dollar Baby 2004,  PG-13)
25
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde 2003,  PG-13)
26
Never Been Kissed 1999,  PG-13)
27
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
28
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
29
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
30
Forrest Gump 1994,  PG-13)
31
Legally Blonde 2001,  PG-13)
32
Meet the Parents 2000,  PG-13)
33
Boat Trip 2003,  R)
34
Eurotrip 2004,  R)
35
50 First Dates 2004,  PG-13)
36
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
37
The Longest Yard 2005,  PG-13)
38
Whatever It Takes 2000,  PG-13)
39
Radio 2003,  PG)
40
Joe Dirt 2001,  PG-13)
41
Footloose 1984,  PG)
42
Stepmom 1998,  PG-13)
43
She's All That 1999,  PG-13)
44
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
45
Honey 2003,  PG-13)
46
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
47
Raise Your Voice 2004,  PG)
48
Bring It On 2000,  PG-13)
49
Walk the Line 2005,  PG-13)
50
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
51
Simply Irresistible 1999,  PG-13)
52
Man of the House 2005,  PG-13)
53
The Glass House 2001,  PG-13)
54
Clue 1985,  PG)
55
Raising Helen 2004,  PG-13)
56
Gothika 2003,  R)
57
Clueless 1995,  PG-13)
58
Shallow Hal 2001,  PG-13)
59
Jerry Maguire 1996,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments