My Favorite Movies
| jay4you143's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Rocky 1976, PG) |
|
| 2 |
Rocky Balboa 2006, PG) |
|
| 3 |
Rocky IV 1985, PG) |
|
| 4 |
Rocky II 1979, PG) |
|
| 5 |
Rocky III 1982, PG) |
|
| 6 |
Jab We Met 2007, PG) |
|
| 7 |
Hera Pheri 1976, Unrated) |
|
| 8 |
Hera Pheri 2000, Unrated) |
|
| 9 |
Andaz Apna Apna 1994, R) |
|
| 10 |
American Pie 1999, R) |
|
| 11 |
American Pie 2 2001, R) |
|
| 12 |
American Pie Presents - Band Camp 2005, R) |
|
| 13 |
American Pie 5: The Naked Mile 2006, R) |
|
| 14 |
American Pie Presents: Beta House 2007, R) |
|
| 15 |
Rambo (Rambo IV) 2008, R) |
|
| 16 |
First Blood (Rambo: First Blood) 1982, R) |
|
| 17 |
Rambo: First Blood Part II 1985, R) |
|
| 18 |
Rambo III 1988, R) |
|
| 19 |
Rambo 1986, Unrated) |
|
| 20 |
Rambo V: The Savage Hunt 2011, Unrated) |
|
| 21 |
Socha Na Tha 2004, Unrated) |
|
| 22 |
Lagaan - Once Upon a Time in India 2001, PG) |






















