My Favorite Movies
Hey, I liked it.
| jantinaAZ's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 2 |
Beavis and Butt-Head Do America 1996, PG-13) |
|
| 3 |
Dead Poets Society 1989, PG) |
|
| 4 |
The Sound of Music 1965, G) |
|
| 5 |
Night at the Museum 2006, PG) |
|
| 6 |
Munich 2005, R) |
|
| 7 |
Always 1989, PG) |
|
| 8 |
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981, PG) |
|
| 9 |
Good Morning, Vietnam 1987, R) |
|
| 10 |
Minority Report 2002, PG-13) |
|
| 11 |
Mrs. Doubtfire 1993, PG-13) |
|
| 12 |
Full Metal Jacket 1987, R) |
|
| 13 |
Hook 1991, PG) |
|
| 14 |
Steel Magnolias 1989, PG) |
|
| 15 |
Goldfinger 1964, PG) |
|
| 16 |
Airplane! 1980, PG) |
|
| 17 |
Yours, Mine and Ours 1968, Unrated) |
|
| 18 |
Beaches 1988, PG-13) |
|
| 19 |
Million Dollar Baby 2004, PG-13) |
|
| 20 |
Monty Python's Life of Brian 1979, R) |
|
| 21 |
The Nutty Professor 1963, Unrated) |
|
| 22 |
A.I. Artificial Intelligence 2001, PG-13) |






















