My Favorite Movies
| janiemartini's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
C.R.A.Z.Y. (Crazy) 2005, R) |
|
| 2 |
Secretary 2002, R) |
|
| 3 |
Stranger Than Fiction 2006, PG-13) |
|
| 4 |
OSS 117: Le Caire Nid d'Espions (OSS 117: Cairo, Nest of Spies) 2006, Unrated) |
|
| 5 |
Walk the Line 2005, PG-13) |
|
| 6 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 7 |
The Good Girl 2002, R) |
|
| 8 |
The Godfather, Part III 1990, R) |
|
| 9 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 10 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 11 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 12 |
Across the Universe 2007, PG-13) |
|
| 13 |
99 francs 2007, Unrated) |
|
| 14 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 15 |
L'Âge des ténèbres (The Age of Ignorance) (Days of Darkness) 2007, Unrated) |
|
| 16 |
Anything Else 2003, R) |
|
| 17 |
Vicky Cristina Barcelona 2008, PG-13) |
|
| 18 |
August Rush 2007, PG) |
|
| 19 |
28 Days Later 2002, R) |
|
| 20 |
The Crow 1994, R) |
|
| 21 |
Lost In Translation 2003, R) |
|
| 22 |
Because I Said So 2007, PG-13) |
|
| 23 |
Pulp Fiction 1994, R) |























