Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  janetgray2's Rating My Rating
1
Into the Blue 2005,  PG-13)
Into the Blue
Scott Caan & Paul Walker R great in this movie
2
Dallas 362 2003,  R)
Dallas 362
Great Acting & Directed scott Caan
3
Varsity Blues 1999,  R)
Varsity Blues
Love this movie
4
American Outlaws 2001,  PG-13)
American Outlaws
Loved it
5
Ready to Rumble 2000,  PG-13)
6
Black and White 1999,  R)
7
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
Ocean's Eleven
Love this movie
8
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)
9
The Godfather 1972,  R)
The Godfather
Who does't love the God Father
10
The Godfather, Part II 1974,  R)
11
The Godfather, Part III 1990,  R)
12
Brian's Song 1971,  G)
Brian's Song
LOve this movie, its so sad
13
The Yards 2000,  R)
The Yards
Love this movie, great castplus excellent acting
14
Rollerball 1975,  R)
15
Intermission 2003,  R)
Intermission
Just love this film
16
Thief 1981,  R)
17
Brooklyn Rules 2006,  R)
Brooklyn Rules
Canit wait for this movie
18
Ocean's Thirteen 2007,  PG-13)
Ocean's Thirteen
Great
19
The Dog Problem 2006,  R)
20
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
21
Flags of Our Fathers 2006,  R)
22
Elf 2003,  PG)
Elf
Very funny
23
We Own the Night 2007,  R)
24
The Boondock Saints 2000,  R)
The Boondock Saints
love it

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments