My Favorite Movies


  jane3chauser's Rating My Rating
1
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian 2008,  PG)
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian
It was almost perfect. The ending was quite sad. But I know that the story really goes like that. Anyways, I love it.
2
Definitely, Maybe 2008,  PG-13)
Definitely, Maybe
Love is really a maybe, you'll never know if she/he is the one for you.
3
She's All That 1999,  PG-13)
4
Frequency 2000,  PG-13)
Frequency
I love it, it's like when you watch it-it's true to life or can be experinced true to life.
5
Zodiac 2007,  R)
Zodiac
grabe!!!!
6
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
John Tucker Must Die
I love this, but the ending of it is not satisfying.
7
Raise Your Voice 2004,  PG)
Raise Your Voice
I love it because of the story; pursuing, but I don't like the actress (quite)
8
Picture This! 2008,  Unrated)
Picture This!
I've seen it already, it was pasikot-sikot. It's just like another teen movie. But then it's still good.
9
Cars 2006,  G)
Cars
Whenever I my sister would watch this, ako rin nakikisama kasi mganda naman talaga e. So much!!!!
10
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
Dirty Dancing
I first thought it was the show that was aired here. It has the same name as it has. hahahahah!!!!
11
The Sisterhood of the Traveling Pants 2005,  PG)
The Sisterhood of the Traveling Pants
I can't w8 for the second movie of it.
12
The Dark Knight 2008,  PG-13)
The Dark Knight
It was something. Really can learn from it.
13
Twilight 2008,  PG-13)
Twilight
Love it . My on the top list favorite mlovies (#1).
14
The Covenant 2006,  PG-13)
The Covenant
All of them should be the cast of twilight, especially steven strait (jacob black)
15
Underworld 2003,  R)
Underworld
love kate beckinsale

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments