My Favorite Movies


  1. Janbis
  2. Janis

These are all time favorites:)

  Janbis's Rating My Rating
1
Home Alone 2: Lost in New York 1992,  PG)
Home Alone 2: Lost in New York
the best childhood movie ever. Still watch it over and over again
2
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
The Wedding Singer
It makes me sooo happy
3
Tommy Boy 1995,  PG-13)
Tommy Boy
Holy Schniekie this was good
4
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
The music is soo awesome:)
5
Home Alone 1990,  PG)
Home Alone
not as good as the second one
6
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
7
Wayne's World 1992,  PG-13)
8
50 First Dates 2004,  PG-13)
9
Runaway Bride 1999,  PG)
Runaway Bride
just sweet! thats all I can describe it as:)
10
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
Dirty Dancing
LOve it wayyy too much.
11
Four Brothers 2005,  R)
Four Brothers
No words can describe how much i loved this:)
12
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
Mrs. Doubtfire
HelLoooo
13
Elizabethtown 2005,  PG-13)
Elizabethtown
Awesome... made me feel great
14
Garden State 2004,  R)
15
Toy Story 1995,  G)
Toy Story
I Lurve Tom Hanks
16
An American Tail - Fievel Goes West 1991,  G)
An American Tail - Fievel Goes West
The best...:)
17
Wimbledon 2004,  PG-13)
Wimbledon
Im in love with tennis now!!love it...love Paul Betteny
18
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
The 40 Year Old Virgin
loved it...laughed sooo much!
19
Bowling for Columbine 2002,  R)
Bowling for Columbine
Unreal///pure art and common sense that no one ever sees:p
20
Donnie Darko 2001,  R)
Donnie Darko
weird but oh so good.
21
Dixie Chicks: Shut Up and Sing 2006,  R)
Dixie Chicks: Shut Up and Sing
excellent. very well done.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments