My Favorite Movies


  jamies27's Rating My Rating
1
Scarface 1932,  PG)
2
Scarface 1983,  R)
3
Saw 2004,  R)
4
Saw II 2005,  R)
5
Saw III 2006,  R)
6
Donnie Darko 2001,  R)
7
Xin jing wu men 1991 (Fist of Fury 1991) 1991,  Unrated)
8
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
9
Ransom 1996,  R)
10
Blade 1998,  R)
11
Blade Runner 1982,  R)
12
Blade II 2002,  R)
13
Blade: Trinity 2004,  R)
14
Roll Bounce 2005,  PG-13)
15
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
16
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985,  R)
17
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987,  R)
18
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988,  R)
19
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989,  R)
20
Jaws 1975,  PG)
21
Jaws 2 1978,  PG)
22
Jaws 3 1983,  PG)
23
Jaws 4 - The Revenge 1987,  PG-13)
24
Jackass - The Movie 2002,  R)
25
Jackass: Number Two 2006,  R)
26
New Jack City 1991,  R)
27
The Matrix 1999,  R)
28
The Matrix Reloaded 2003,  R)
29
The Matrix Revolutions 2003,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments