My Favorite Movies
| jamiejar3's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 4 |
Van Helsing 2004, PG-13) |
|
| 5 |
Fantastic Four 2005, PG-13) |
|
| 6 |
American Pie 2 2001, R) |
|
| 7 |
Scary Movie 2000, R) |
|
| 8 |
Hotel Rwanda 2004, PG-13) |
|
| 9 |
Hot Fuzz 2006, R) |
|
| 10 |
Shaun of the Dead 2004, R) |
|
| 11 |
Simply Irresistible 1999, PG-13) |
|
| 12 |
Superman Returns 2006, PG-13) |
|
| 13 |
Spider-Man 3 2007, PG-13) |
|
| 14 |
A Cinderella Story 2004, PG) |
|
| 15 |
Cheaper By the Dozen 1950, PG) |
|
| 16 |
Cheaper by the Dozen 2 2005, PG) |
|
| 17 |
Just Married 2003, PG-13) |
|
| 18 |
Underworld 2003, R) |
|
| 19 |
Underworld: Evolution 2006, R) |
|
| 20 |
Maid in Manhattan 2002, PG-13) |
|
| 21 |
Click 2006, PG-13) |
|
| 22 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 23 |
The Break-Up 2006, PG-13) |
|
| 24 |
Derailed 2005, R) |
|
| 25 |
Along Came Polly 2004, PG-13) |
|
| 26 |
Picture Perfect 1997, PG-13) |
|
| 27 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 28 |
Date Movie 2006, PG-13) |
|
| 29 |
Taxi 2004, PG-13) |
|
| 30 |
Vanilla Sky 2001, R) |
|
| 31 |
Mission Impossible 1996, PG-13) |
|
| 32 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 33 |
Premonition 2007, PG-13) |
|
| 34 |
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous 2005, PG-13) |
|
| 35 |
Miss Congeniality 2000, PG-13) |
|
| 36 |
Murder by Numbers 2002, R) |
|
| 37 |
Poseidon 2006, PG-13) |
|
| 38 |
Scooby-Doo 2002, PG) |
|
| 39 |
Scooby-Doo 2 - Monsters Unleashed 2004, PG) |
|
| 40 |
Cruel Intentions 1999, R) |
|
| 41 |
TMNT 2007, PG) |
|
| 42 |
Suburban Girl 2007, PG-13) |
|
| 43 |
Speed 1994, R) |
|
| 44 |
Closer 2004, R) |
|
| 45 |
My Best Friend's Wedding 1997, PG-13) |
|
| 46 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 47 |
Runaway Bride 1999, PG) |
|
| 48 |
The Wedding Planner 2001, PG-13) |
|
| 49 |
Monster-in-Law 2005, PG-13) |
|
| 50 |
Shall We Dance 2004, PG-13) |
|
| 51 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 52 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 53 |
Shrek the Third 2007, PG) |
|
| 54 |
Pinocchio 1940, G) |
|
| 55 |
Peter Pan 1953, G) |
|
| 56 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 57 |
Once Upon a Time in Mexico 2003, R) |
|
| 58 |
Chocolat 2000, PG-13) |
|
| 59 |
Kal Ho Naa Ho 2003, Unrated) |
|
| 60 |
Don 2006, Unrated) |
|
| 61 |
Salaam-e-Ishq 2007, Unrated) |
|
| 62 |
Kuch Kuch Hota Hai 1998, Unrated) |
|
| 63 |
Kabhi Khushi Kabhie Gham 2001, PG) |
|
| 64 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 65 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 66 |
Rush Hour 1998, PG-13) |
|
| 67 |
Two Weeks Notice 2002, PG-13) |
|
| 68 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |




































































