My Favorite Movies


  Jamiebrom's Rating My Rating
1
Scream 1996,  R)
2
Fifty Dead Men Walking 2009,  R)
3
Grindhouse 2007,  R)
4
Death Proof 2007,  R)
5
Planet Terror (Grindhouse Presents: Robert Rodriguez's Planet Terror) 2007,  R)
6
The Black Dahlia 2006,  R)
7
Encino Man 1992,  PG)
8
Bio-Dome 1996,  PG-13)
9
Jawbreaker 1999,  R)
10
Monkeybone 2001,  PG-13)
11
Ready to Rumble 2000,  PG-13)
12
Phantoms 1998,  R)
13
The Doom Generation 1995,  R)
14
Elvis 2005,  Unrated)
15
Devil in the Flesh 1997,  R)
16
Southie 1998,  R)
17
Going All the Way 1997,  R)
18
The Last Stop 2000,  R)
19
Kiss and Tell 1999,  R)
20
Dr. Giggles 1992,  R)
21
New York Stories 1989,  PG)
22
See Jane Date 2003,  PG)
23
The Perfect Stranger 2005,  Unrated)
24
Sins of Silence 1995,  Unrated)
25
Love's Deadly Triangle: The Texas Cadet Murder (Swearing Allegiance) 1997,  Unrated)
26
Daughters (Our Mother's Murder) 1997,  PG-13)
27
Commando 1985,  R)
28
Double Dragon 1994,  PG-13)
29
Lady and the Tramp II: Scamp's Adventure 2001,  G)
30
Poison Ivy II: Lily 1996,  R)
31
Hugo Pool 1997,  R)
32
Kiss the Bride 2002,  R)
33
Speed Zone 1988,  PG)
34
Glory Daze 1996,  R)
35
Confessions of Sorority Girls 1993,  R)
36
Diamond Hunters 2003,  R)
37
Conflict Of Interest 1992,  R)
38
Bedtime Stories 2008,  PG)
39
50 First Dates 2004,  PG-13)
40
The Longest Yard 2005,  PG-13)
41
Adam Sandler's Eight Crazy Nights 2002,  PG-13)
42
You Don't Mess with the Zohan 2008,  PG-13)
43
Click 2006,  PG-13)
44
Anger Management 2003,  PG-13)
45
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
46
Big Daddy 1999,  PG-13)
47
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
48
I Now Pronounce You Chuck and Larry 2007,  PG-13)
49
The Waterboy 1998,  PG-13)
50
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
51
Billy Madison 1995,  PG-13)
52
Little Nicky 2000,  PG-13)
53
Spanglish 2004,  PG-13)
54
Reign Over Me 2007,  R)
55
Bulletproof 1996,  R)
56
Going Overboard 1989,  R)
57
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
58
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)
59
Ocean's Thirteen 2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments