My Favorite Movies
Some of the Best
| jamesvmorales's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Blow 2001, R) |
|
| 2 |
Snatch 2001, R) |
|
| 3 |
American History X 1998, R) |
|
| 4 |
The Girl Next Door 2004, R) |
|
| 5 |
Dazed and Confused 1993, R) |
|
| 6 |
Million Dollar Baby 2004, PG-13) |
|
| 7 |
The Doors 1991, R) |
|
| 8 |
Contact 1997, PG) |
|
| 9 |
A Bronx Tale 1993, R) |
|
| 10 |
Casino 1995, R) |
|
| 11 |
Scarface 1983, R) |
|
| 12 |
The Transporter 2002, PG-13) |
|
| 13 |
Super Troopers 2002, R) |
|
| 14 |
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in The Hood 1996, R) |
|
| 15 |
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004, PG-13) |















