My Favorite Movies
| jameshb13's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Stomp the Yard 2007, PG-13) |
|
| 2 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 3 |
The Waterboy 1998, PG-13) |
|
| 4 |
Friday Night Lights 2004, PG-13) |
|
| 5 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 6 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 7 |
Bad Boys 1995, R) |
|
| 8 |
Bad Boys II 2003, R) |
|
| 9 |
Get Rich or Die Tryin' 2005, R) |
|
| 10 |
The Cave 2005, PG-13) |
|
| 11 |
Scary Movie 2000, R) |
|
| 12 |
Scary Movie 2 2001, R) |
|
| 13 |
Scary Movie 3 2003, PG-13) |
|
| 14 |
Scary Movie 4 2006, PG-13) |
|
| 15 |
Underworld 2003, R) |
|
| 16 |
Underworld: Evolution 2006, R) |
|
| 17 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 18 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 19 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006, PG-13) |
|
| 20 |
Walking Tall 2004, PG-13) |
|
| 21 |
Walking Tall 2: The Payback 2006, R) |
|
| 22 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 23 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 24 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
























