Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  jamesdo's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
2
21 2008,  PG-13)
3
Never Back Down 2008,  PG-13)
4
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
5
Shooter 2007,  R)
6
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
The Best Movie
7
Transformers 2007,  PG-13)
8
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
9
National Treasure: Book of Secrets 2007,  PG)
10
Blood Diamond 2006,  R)
Blood Diamond
Excellent Movie
11
The Golden Compass 2007,  PG-13)
12
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
13
1408 2007,  PG-13)
14
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
15
American Pie 1999,  R)
16
Freedom Writers 2007,  PG-13)
17
Miami Vice 2006,  R)
18
Inside Man 2006,  R)
Inside Man
Excellent Movie
19
Ghost Rider 2007,  PG-13)
20
The Illusionist 2006,  PG-13)
21
Night at the Museum 2006,  PG)
22
Accepted 2006,  PG-13)
23
The Girl Next Door 2004,  R)
24
The Marine 2006,  PG-13)
25
XXX 2002,  PG-13)
XXX
Both XXX where Very Good
26
Underworld: Evolution 2006,  R)
27
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
28
Over the Hedge 2006,  PG)
29
High School Musical 2006,  G)
30
You Got Served 2004,  PG-13)
31
Shrek the Third 2007,  PG)
Shrek the Third
Waiting
32
Click 2006,  PG-13)
33
300 2007,  R)
34
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments