My Favorite Movies


  Jakubs9686's Rating My Rating
1
Fight Club 1999,  R)
Fight Club
This movie was based off my life.....just kidding.....but this movie does kick ass (like me)
2
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind
I love everything about this movie.
3
Seven (Se7en) 1995,  R)
Seven (Se7en)
Fantastic
4
American Beauty 1999,  R)
American Beauty
One of my favorite movies of all time. I love this twisted and dark film. And Kevin Spacey is fantastic.
5
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
The Nightmare Before Christmas
My favoite animated movie of all time. I will fight you to the death over this movie
6
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
Kill Bill, Volume 2
Awesome, just like Volume 1
7
Batman Begins 2005,  PG-13)
Batman Begins
This movie was perfect in every way. This is the movie that saved Batman for me after a downfall with the last 2 movies. I am so excited to see where Christopher Nolan takes this story in The Dark Knight in 2008
8
A Charlie Brown Christmas 1965,  Unrated)
A Charlie Brown Christmas
I LOVE EVERYTHING CHARLIE BROWN....so of course I love the most classic holiday cartoon of all time
9
Memento 2000,  R)
Memento
Mindblowing
10
Ferris Bueller's Day Off 1986,  PG)
Ferris Bueller's Day Off
Classic.....i love everything about this movie
11
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
Kill Bill: Volume 1
Awesome

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments