Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  jakelinge2000's Rating My Rating
1
The Evil Dead 1981,  R)
2
Evil Dead 2 1987,  R)
3
Army of Darkness 1993,  R)
4
Die Hard 1988,  R)
5
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990,  R)
6
Live Free or Die Hard 2007,  PG-13)
Live Free or Die Hard
one of the best action movies ive seen
7
Die Hard 3: With a Vengeance 1995,  R)
8
From Dusk Till Dawn 1996,  R)
9
300 2007,  R)
10
TMNT 2007,  PG)
11
The Punisher 2004,  R)
12
X-Men 2000,  PG-13)
13
Pulp Fiction 1994,  R)
14
Reservoir Dogs 1992,  R)
15
The Departed 2006,  R)
16
Batman 1989,  PG-13)
17
Batman Returns 1992,  PG-13)
18
Superman 1978,  PG)
19
Superman II 1981,  PG)
20
The Shining 1980,  R)
21
Old School 2003,  R)
22
Billy Madison 1995,  PG-13)
23
Forrest Gump 1994,  PG-13)
24
Lilo & Stitch 2003,  G)
25
Mallrats 1995,  R)
26
Dogma 1999,  R)
27
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006,  PG-13)
28
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966,  R)
29
Bubba Ho-Tep 2002,  R)
30
Kung Fu Hustle 2004,  R)
31
Lethal Weapon 1987,  R)
32
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
33
Back to the Future 1985,  PG)
34
Back to the Future Part III 1990,  PG)
35
Back to the Future Part II 1989,  PG)
36
Rounders 1998,  R)
37
Lethal Weapon 2 1989,  R)
38
Lethal Weapon 3 1992,  R)
39
Saving Private Ryan 1998,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments