My Favorite Movies
| JakeC's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
La noche de Walpurgis (The Werewolf Versus the Vampire Woman) 1971, R) |
|
| 2 |
Mark of the Vampire 1935, G) |
|
| 3 |
El Ataúd del Vampiro (The Vampire's Coffin) 1958, Unrated) |
|
| 4 |
Shadow of the Vampire 2000, R) |
|
| 5 |
Vampire Hunter D - Bloodlust 2000, R) |
|
| 6 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 7 |
Embrace of the Vampire 1994, R) |
|
| 8 |
Vampire in Brooklyn 1995, R) |
|
| 9 |
Lust for a Vampire 1971, R) |
|
| 10 |
Vampire High 2002, Unrated) |
|
| 11 |
Jesus Christ Vampire Hunter 2001, R) |
|
| 12 |
The Return of the Vampire 2002, Unrated) |
|
| 13 |
Mr. Vampire , PG-13) |
|
| 14 |
A Polish Vampire in Burbank 1985, Unrated) |
|
| 15 |
G String Vampire 2005, Unrated) |
|
| 16 |
Vampire Resurrection 2003, R) |
|
| 17 |
Vampire Clan 2002, R) |
|
| 18 |
Way of the Vampire 2005, R) |
|
| 19 |
Sundown: The Vampire in Retreat 1990, R) |
|
| 20 |
I Bought a Vampire Motorcycle 1989, Unrated) |


















