My Favorite Movies


  jak1715's Rating My Rating
1
Without A Paddle 2004,  PG-13)
Without A Paddle
Waow...another Grrreeeaaatt...movie...I liked it...kept watching it over and over..
2
Kickin' It Old Skool 2007,  PG-13)
Kickin' It Old Skool
One of my ultimate favorite movies...cool moves..catchy music...and feakin funny.."perfect" XD
3
Pride and Prejudice 2005,  PG)
4
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
I had a lot of laughs here. So freakin funny and unique!
5
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
6
The Hot Chick 2002,  PG-13)
7
Music and Lyrics 2007,  PG-13)
8
Joe Dirt 2001,  PG-13)
9
Shrek 2001,  PG)
10
Almost Heroes 1998,  PG-13)
11
There's Something About Mary 1998,  R)
12
Stuck On You 2003,  PG-13)
13
Mr. Bean's Holiday 2007,  G)
14
Kung Pow! Enter the Fist 2002,  PG-13)
15
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004,  PG-13)
16
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
HAHA!
17
The Waterboy 1998,  PG-13)
18
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
19
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
20
Billy Madison 1995,  PG-13)
21
The Longest Yard 2005,  PG-13)
22
Nacho Libre 2006,  PG)
23
Starsky & Hutch 2004,  PG-13)
24
Meet the Parents 2000,  PG-13)
25
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
26
Shanghai Knights 2003,  PG-13)
27
Shanghai Noon 2000,  PG-13)
28
The Nutty Professor 1996,  PG-13)
29
Nutty Professor II - The Klumps 2000,  PG-13)
30
Robots 2005,  PG)
31
Ice Age 2002,  PG)
32
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
33
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
Its really nice....! I was so happy when I got to see Shrek human cuz I alwayz wondered about that...
34
Shrek the Third 2007,  PG)
35
Spirit - Stallion of the Cimarron 2002,  G)
36
Cars 2006,  G)
37
Tarzan 1999,  G)
38
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
39
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
Its one of the best romantic movies ive ever watched and they fell in love in just 3 days...WAOW!
40
The Green Mile 1999,  R)
41
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
42
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
43
X-Men 2000,  PG-13)
44
The League of Extraordinary Gentlemen 2003,  PG-13)
The League of Extraordinary Gentlemen
I find this movie really...cool....one of my favs...
45
Fantastic Four 2005,  PG-13)
46
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
It was better than part 1...
47
Zathura 2005,  PG)
Zathura
Its not bad really..I kinda liked it in its own special way
48
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
49
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
Ocean's Eleven
Shocking how they stole the money. I didnt see it coming! Gud stuff...
50
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)
51
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
52
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
53
The Producers 2005,  PG-13)
54
V for Vendetta 2006,  R)
55
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
56
The Painted Veil 2006,  PG-13)
57
I Now Pronounce You Chuck and Larry 2007,  PG-13)
I Now Pronounce You Chuck and Larry
SO FUNNY! Its also pretty unique too =)
58
The Island 2005,  PG-13)
59
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
This movie is so cool. The fighting scenes are so exciting! It was sad at the end...sniff!
60
Big Fish 2004,  PG-13)
61
Shallow Hal 2001,  PG-13)
62
Daredevil 2003,  PG-13)
63
G.I. Joe: Rise of Cobra 2009,  PG-13)
64
The Dukes of Hazzard 2005,  PG-13)
The Dukes of Hazzard
hehe...this movie is funnay...
65
Transformers 2007,  PG-13)
66
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006,  PG-13)
67
Enchanted 2007,  PG)
Enchanted
I actually only watched half of it..hoping to watch all..but so far gud :)
68
You Don't Mess with the Zohan 2008,  PG-13)
69
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs (Ice Age 3) 2009,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments