My Favorite Movies
| jaguar1984's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Full Metal Jacket 1987, R) |
|
| 2 |
National Lampoon's Animal House 1978, R) |
|
| 3 |
Children of Men 2006, R) |
|
| 4 |
The Last King of Scotland 2006, R) |
|
| 5 |
Black Hawk Down 2001, R) |
|
| 6 |
Dawn of the Dead 2004, R) |
|
| 7 |
Shaun of the Dead 2004, R) |
|
| 8 |
Downfall (Der Untergang) 2004, R) |
|
| 9 |
The Punisher 2004, R) |
|
| 10 |
We Were Soldiers 2002, R) |










