My Favorite Movies


  jadetwylyt's Rating My Rating
1
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 1984,  Unrated)
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
a completely excellent movie!!!! gotta love depp in this movie expecially with him singing, and rickman's not bad either!! then there's the looks that he gives, just fits in the roll perfectly with no difficulty what-so-ever
2
Black Sheep 2006,  R)
Black Sheep
this is awesome!!!! come on now you have gotta love the idea of sheep killing and eating people, this movie ROCKS!!!!!!!!!
3
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989,  R)
4
High Spirits 1988,  PG-13)
High Spirits
An awesome, absolutely perfect movie.......definetely a favorite!!!!!!
5
300 2007,  R)
300
I need more stars, totally wicked movie!!
6
The Lost Boys 1987,  R)
The Lost Boys
Awesome vampire movie, one of the best!!!
7
Big Trouble in Little China 1986,  PG-13)
8
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
AWESOME, AWESOME.. absolutely love Captain Jack Sparrow
9
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
Absolutely 100% Awesome.... will definetely see it again and again and again!!!!!
10
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
11
Labyrinth 1986,  PG)
12
Aliens 1986,  R)
Aliens
most definetely the best one by a long shot!!
13
Earth Girls Are Easy 1989,  PG)
14
The Simpsons Movie 2007,  PG-13)
The Simpsons Movie
hilariously funny!!
15
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987,  R)
16
Doctor Detroit 1983,  R)
Doctor Detroit
great movie
17
Blind Fury 1989,  R)
Blind Fury
great movie with excellent fighting
18
The Legend of Billie Jean 1985,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments