My Favorite Movies
Just a few of my faves!
| JadeQ's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 2 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000, PG-13) |
|
| 3 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 4 |
Memento 2000, R) |
|
| 5 |
Snatch 2001, R) |
|
| 6 |
Aladdin 1992, G) |
|
| 7 |
Crank 2006, R) |
|
| 8 |
Toy Story 1995, G) |
|
| 9 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 10 |
Speed 1994, R) |
|
| 11 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 12 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 13 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 14 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 15 |
Sin City 2005, R) |
|
| 16 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 17 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |

















