My Favorite Movies


  jadekersley1's Rating My Rating
1
Eurotrip 2004,  R)
2
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
3
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
4
American Pie 1999,  R)
5
Wayne's World 1992,  PG-13)
6
Dude, Where's My Car? 2000,  PG-13)
7
Blades of Glory 2007,  PG-13)
8
Bill & Ted's Excellent Adventure 1989,  PG)
9
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
10
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
11
Saw III 2006,  R)
12
Saw II 2005,  R)
Saw II
its a very scary film, i cant watch it on my own.
13
Finding Nemo 2003,  G)
14
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
so funny.
15
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
16
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
17
The Notebook 2004,  PG-13)
18
Grease 1978,  PG)
19
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
20
A Cinderella Story 2004,  PG)
21
White Chicks 2004,  PG-13)
22
50 First Dates 2004,  PG-13)
23
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
24
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
25
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
26
Shrek 2001,  PG)
27
There's Something About Mary 1998,  R)
28
The Longest Yard 2005,  PG-13)
29
The Matrix 1999,  R)
30
Scary Movie 2000,  R)
31
Saw 2004,  R)
32
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
33
Love Actually 2003,  R)
34
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
cant remember if i liked it or not.
35
High School Musical 2006,  G)
36
Ghost Rider 2007,  PG-13)
37
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
38
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
39
Pretty Woman 1990,  R)
40
Hitch 2005,  PG-13)
41
Braveheart 1995,  R)
42
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
great film
43
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
44
Scary Movie 2 2001,  R)
45
Black Christmas 2006,  R)
46
The Sound of Music 1965,  G)
47
Ghost Ship 2002,  R)
48
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
49
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
50
The Pacifier 2005,  PG)
51
Terminator 3 - Rise of the Machines 2003,  R)
52
Ice Age 2002,  PG)
53
The Ring 2002,  PG-13)
54
Hot Fuzz 2006,  R)
55
Are We Done Yet? 2007,  PG)
56
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
57
Anger Management 2003,  PG-13)
58
Blade 1998,  R)
59
AVP - Alien Vs. Predator 2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments