My Favorite Movies
| jacobblust's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 2 |
Old School 2003, R) |
|
| 3 |
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006, PG-13) |
|
| 4 |
Wayne's World 1992, PG-13) |
|
| 5 |
Garden State 2004, R) |
|
| 6 |
The Royal Tenenbaums 2002, R) |
|
| 7 |
A Time to Kill 1996, R) |
|
| 8 |
Once 2007, R) |
|
| 9 |
Crash 2005, R) |
|
| 10 |
Batman 1989, PG-13) |
|
| 11 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 12 |
Thank You For Smoking 2005, R) |
|
| 13 |
The Departed 2006, R) |
|
| 14 |
South Park: Bigger, Longer and Uncut 1999, R) |
|
| 15 |
Dead Poets Society 1989, PG) |
|
| 16 |
Dazed and Confused 1993, R) |
|
| 17 |
Wedding Crashers 2005, R) |
|
| 18 |
Vanilla Sky 2001, R) |
|
| 19 |
Tommy Boy 1995, PG-13) |
|
| 20 |
The Wizard of Oz 1939, G) |
|
| 21 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 22 |
Super Troopers 2002, R) |
|
| 23 |
Stranger Than Fiction 2006, PG-13) |
|
| 24 |
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006, R) |
|
| 25 |
Blades of Glory 2007, PG-13) |
|
| 26 |
Big Fish 2004, PG-13) |
|
| 27 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |



























