Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Jacob140204's Rating My Rating
1
Blade II 2002,  R)
Blade II
really cool!
2
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
Kill Bill: Volume 1
bloody movie but great!
3
Fun With Dick and Jane 2005,  PG-13)
Fun With Dick and Jane
funny movie
4
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
awsome movie!!!!!!!
5
Shanghai Noon 2000,  PG-13)
Shanghai Noon
funny!
6
Johnny English 2003,  PG)
Johnny English
really funny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
7
Beowulf 2007,  PG-13)
8
300 2007,  R)
300
really awsome movie!
9
Robin Hood: Men in Tights 1993,  PG-13)
10
Iron Man 2008,  PG-13)
Iron Man
really enjoyed it, one of the best comic to movie transformation i've seen!!!
11
Year One 2009,  PG-13)
Year One
LOVED IT!! HILARIOUS!!! Jack Black was hella funny in the movie!!
anyone who hated this movie fuck you!!
12
Fuck (F*ck) 2005,  Unrated)
Fuck (F*ck)
it has amazing views on the word fuck... and seriously why do people take so much offence to the word!?
13
Saw 3D 2010,  R)
Saw 3D
great ending!
14
The Hangover Part II 2011,  R)
The Hangover Part II
I really enjoyed Hangover part 2. I think it might even be better than the first movie

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments