Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  JackSG's Rating My Rating
1
Stargate 1994,  PG-13)
Stargate
the movie kinda sucks....but the TV show is the greatest there ever was!!!!
2
Bad Company 2002,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
4
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
5
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
6
Sgt. Bilko 1996,  PG)
Sgt. Bilko
a kick-ass comedy !!!!!!
7
Evolution 2001,  PG-13)
8
The Road to El Dorado 2000,  PG)
The Road to El Dorado
great movie....verry verry funny .... worth watching:)
9
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie 1990,  PG)
10
Life 1999,  R)
11
Blue Streak 1999,  PG-13)
12
Wedding Crashers 2005,  R)
13
How High 2001,  R)
14
Rocky 1976,  PG)
Rocky
one of the best movies i have ever seen!!!!
15
Grease 1978,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments