Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  JackSavvy's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
3
Van Helsing 2004,  PG-13)
4
The Prestige 2006,  PG-13)
5
Ghost Rider 2007,  PG-13)
Ghost Rider
Awesome! Even tho Nicholas Cage is old...
6
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
7
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
8
Happy Feet 2006,  PG)
Happy Feet
soooooooooooooooo AWESOME!!!!!!!!!!!!!!!!
9
Interview with the Vampire 1994,  R)
Interview with the Vampire
tom cruise gets his butt kicked by kirsten dunst and she was 12!!!!!!!!!!!!
10
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
11
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
Spider-Man 3
So freaking awesome!
12
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back
vader= soooo hot!
13
The Notebook 2004,  PG-13)
14
Beauty and the Beast 1991,  G)
Beauty and the Beast
so awesome!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
15
The Perfect Storm 2000,  PG-13)
16
The Holiday 2006,  PG-13)
The Holiday
I'm a sucker for an english accent.
17
The Lion King 1994,  G)
18
Back to the Future Part II 1989,  PG)
Back to the Future Part II
so hot!
19
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
20
The Princess Bride 1987,  PG)
21
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
Ice Age 2: The Meltdown
sooo funny!
22
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
23
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
24
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
25
Anastasia 1997,  G)
Anastasia
I absolutely loved the music and this movie made me feel so good and I just loved it! And the voices behind the characters were amazing

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments