Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  jackobean's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
loved it!
2
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
FUCK YEAH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
3
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
Dumb and Dumber
hahah funnyful:P
4
Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd 2003,  PG-13)
Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd
funny as mate!
5
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
awesome
6
Big Daddy 1999,  PG-13)
7
Liar Liar 1997,  PG-13)
8
Big Fat Liar 2002,  PG)
9
Billy Madison 1995,  PG-13)
10
Bring It On 2000,  PG-13)
11
Bulletproof 1996,  R)
12
Bulletproof Monk 2003,  PG-13)
13
Little Nicky 2000,  PG-13)
14
Eurotrip 2004,  R)
15
Scary Movie 2000,  R)
Scary Movie
yay!!!!!!!!!
16
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
17
Scary Movie 2 2001,  R)
18
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
Scary Movie 3
love it
19
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
20
Get Over It 2001,  PG-13)
21
Jumanji 1995,  PG)
22
The Butterfly Effect 2004,  R)
23
Donnie Darko 2001,  R)
Donnie Darko
i just wanna know wtf it's about
24
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004,  PG)
25
Date Movie 2006,  PG-13)
26
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
WOO-HOO!
27
Van Helsing 2004,  PG-13)
28
Unleashed (Danny the Dog) 2005,  R)
29
Scooby-Doo 2002,  PG)
Scooby-Doo
love it
30
High School Musical 2006,  G)
31
She's All That 1999,  PG-13)
32
Not Another Teen Movie 2001,  R)
33
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
34
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
35
Matilda 1996,  PG)
36
Brother Bear 2003,  G)
37
The New Guy 2002,  PG-13)
38
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
Ace Ventura: Pet Detective
awesome
39
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
40
Road Trip 2000,  R)
41
Anger Management 2003,  PG-13)
42
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
43
Bedazzled 1968,  PG-13)
44
George of the Jungle 1997,  PG)
45
Scream 1996,  R)
46
X-Men 2000,  PG-13)
47
Cellular 2004,  PG-13)
48
Dawn of the Dead 2004,  R)
49
My Baby's Daddy 2003,  PG-13)
50
Dinosaur 2000,  PG)
51
Freaky Friday 2003,  PG)
52
Friday 1995,  R)
53
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
cool!
54
Independence Day 1996,  PG-13)
55
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
56
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
Bruce Almighty
LUVED IT!!!!
57
Brainscan 1994,  R)
58
Silent Hill 2006,  R)
59
Jay and Silent Bob Strike Back 2001,  R)
60
Alone in the Dark 2005,  R)
61
Blade 1998,  R)
62
Blade: Trinity 2004,  R)
63
The Brothers Grimm 2005,  PG-13)
64
The Exorcism of Emily Rose 2005,  PG-13)
65
A Sound of Thunder 2005,  PG-13)
66
Raise Your Voice 2004,  PG)
67
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
it's sweet...i think...
68
The Breaks 1999,  R)
69
Hostel 2006,  R)
70
Bill & Ted's Excellent Adventure 1989,  PG)
71
Holy Man 1998,  PG)
72
Pulse 2006,  PG-13)
73
The Fog 2005,  PG-13)
74
Jurassic Park 1993,  PG-13)
75
Jurassic Park III 2001,  PG-13)
76
The Lost World - Jurassic Park 1997,  PG-13)
77
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
YAY! chokkie!
78
Night at the Museum 2006,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments