My Favorite Movies
1.Blue Velvet
2.Empire Strikes Back
3.Lost Highway
3.Kafka
4.Attack of the Clones
5.Raiders of the Lost Ark
6.Apocalypse Now
7. Star Wars; A New Hope
8. Caddyshack
9. The Trial
10. Revenge of the Sith
| jackgbowman's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Blue Velvet 1986, R) |
|
| 2 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 3 |
Lost Highway 1997, R) |
|
| 4 |
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002, PG) |
|
| 5 |
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981, PG) |
|
| 6 |
Apocalypse Now 1979, R) |
|
| 7 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 8 |
Caddyshack 1980, R) |
|
| 9 |
The Trial 1993, PG-13) |
|
| 10 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 11 |
Surveillance 2008, R) |
|
| 12 |
A Day Without a Mexican 2004, R) |












